Етикет-пістолети: опис, види, характеристики, як користуватися

Етикет-пістолети: опис, види, характеристики, як користуватися

31.07.2021

Маркування товарів і продукції використовується сьогодні не тільки на виробництві, але в магазинах, на складах, у сфері перевезення та логістики. Крім попереднього виготовлення етикеток для оптимізації процесів маркування, застосовуються портативні етикет-пістолети. Ці мобільні пристрої дозволяють оперативно і без особливих зусиль, лише кілька разів клацнувши рукоятки приладу виконати етикетування партії товару.

Використання етикет-пістолета для виготовлення ярликів, бирок і цінників дозволяє оптимізувати роботу підприємства, задіяти для виконання цієї роботи обмежена кількість персоналу.


Етикет-пістолет в процесі оптимізації виробництва

Етикет-пістолет дозволяють швидко отримати велику кількість цінників з нанесенням на них цифровий або текстової інформації. Набірний валик, який входить в комплектацію пристрою, дозволяє встановлювати цифри і літери, необхідні для друку конкретного тексту. Етикет-пістолет незамінний:

⦁ для нанесення дати виготовлення та термінів придатності на товар;

⦁ для вказівки ціни та вартості товару;

⦁ для нанесення інвентарного номера на виріб;

⦁ для вказівки артикула або порядкового номера в складських умовах.

Ці пристрої видають вже готові паперові елементи маркування з клейкою зворотною стороною. Така етикетка легко фіксується на упаковці або продукції.


Принцип роботи приладу

Принцип дії маркувального пістолета механічний. Устаткування заправляється самоклеїться в рулоні певного діаметру і довжини намотування. Зображення і текст наноситься на основу складальним валиком, який впливає на фарбувальний ролик з чорнилом. Після того, як оператор вибирає на складальному валику необхідний текст або цифровий код, досить натиснути на важіль, який приводить в дію внутрішній механізм пристрою. Покроково процес виглядає наступним чином:

⦁ механізм пістолета переносить зображення на самоклеящуюся етикетку,

⦁ етикетка відділяється від основи і направляється на виходi,

⦁ на виході цінник закріплюється на товарі за рахунок клейового шару.

Такий процедурі піддаються всі товари партії, після чого текст етикеток може бути змінений для маркування іншого товару. В ході використання пістолета-маркувальники слід періодично обривати відпрацьовану основу стрічки, що самоклеїться, так як занадто довгий її «хвіст» може заважати роботі. Заправляється пістолет папером для маркування згідно з інструкцією: в пристрої пістолета для рулонного матеріалу передбачений спеціальний утримувач. Незважаючи на простий принцип роботи до вибору приладу слід поставитися з усією серйозністю, так як прилад розрахований на багаторазове і інтенсивне використання.


Різновиди маркувальних пістолетів

Етикет-пістолети, незважаючи на однаковий принцип роботи і обмежений функціонал, класифікуються на групи:


1-рядкові

Ці пристрої переносять на цінник інформацію у вигляді одного рядка, довжиною 1-8 символів. Просте обладнання дозволяє вказувати на етикетці обмежені параметри, наприклад, дату виготовлення або номер партії. Однорядковий принтер етикеток в формі «пістолета» часто використовується на підприємствах з щоденним виробничим циклом для зазначення дати виготовлення продукції перед відвантаженням її на склад. Так як типові вироби не відрізняються нічим, крім дати виготовлення або фінальних термінів використання, то однострочного пристрої для ідентифікації товару цілком достатньо. Цей етикет-пістолет має стабільний попит на спеціалізованому ринку, так як відрізняється невисокою вартістю. Мінусом обладнання цього типу є неможливість друку інформації, що перевищує 8 друкованих знаків.


2-рядкові

Це обладнання завдає інформацію на етикетку або цінник в два рядки. Оператор може роздрукувати етикетку, на якій буде вказана не тільки дата виготовлення, а й вартість продукції або номер партії. Довжина кожного рядка дорівнює 1-10 символів, чого буває цілком достатньо для ідентифікації більшості товарів. Придбання такого пістолета для маркування товарів актуально не тільки для виробництв з обмеженим асортиментом виробів, але і для спеціалізованих магазинів.


3-рядкові

З усіх моделей етикет-пістолетів ці пристрої є найбільш затребуваними, дорогими і ефективними. Їх використовують на складах, в різних сферах виробництва і сегментах діяльності. Мобільні принтери етикеток цього типу здійснюють друк тексту або цифрової інформації в три рядки. Можливість нанесення значного обсягу даних про товар робить 3-рядкове обладнання вкрай популярним, так як значно оптимізує процеси маркування та обліку.


Який етикет-пістолет купити?

Перш ніж купити обладнання слід визначитися з цілями та обсягами його використання.

⦁ Різні моделі здатні друкувати обмежену кількість знаків, крім того, одні пристрої можуть наносити на стрічку тільки букви або цифри, а інші є універсальними і можуть друкувати на етикетці цифри, літери і навіть зображення.

⦁ Якщо планується маркування невеликих обсягів однотипної продукції можна зупинитися на недорогому 1-рядковому приладі. У разі, коли планується маркування різнотипного товару у великій кількості, слід звернути увагу на 3-рядкові моделі.

Коли цілі і функціонал пристрою визначено, можна приступати до вибору моделі і виробника:

⦁ Віддавайте перевагу перевіреним брендам, так як таке обладнання має тривалу гарантію. Перевагою вибору техніки перевіреної торгової марки є якість збірки і точність деталей: обладнання прослужить без збоїв довго.

⦁ Пристрої невідомих виробників за заниженою вартістю повинно викликати у вас підозру. Якщо ви все ж вирішуєте придбати такий принтер, поцікавтеся у продавця тривалістю гарантійного терміну і наявністю в вашому місті авторизованого сервісного центру. Адже в разі поломки приладу відновлення його працездатності може бути неможливим.

Важливим параметром етикет-пістолета є розмір етикетки. Традиційними параметрами цінників, які виготовляють за допомогою такого мобільного принтера, є 2.2 * 1.2 см, 2.6 * 1.2 см, 2.6 * 1.6 см. Стрічки продаються монотонні і кольорові. Краї підстави у етикетки можуть бути прямими або з хвилястою обрізанням. Залежно від моделі пістолета підбирається рулон самоклеїться етикетки. Параметри витратних матеріалів обов'язково вказуються в паспорті обладнання, іноді додатково - на корпусі пристрою.

Крім стрічки, в маркувальному пістолеті є ще один видатковий матеріал, що потребує періодичної заміни - це фарбувальний ролик. Цей елемент обладнання замінюється дуже просто в міру необхідності, коли друк на цінниках стає недостатньо чіткою і яскравою. Одного валика з фарбою вистачає для виробництва десятка тисяч етикет або приблизно рік інтенсивної експлуатації. Придбати витратні матеріали для етикет-пістолета, як і сам мобільний принтер для друку цінників можна в нашому інтернет магазині.

Рекомендовані товари
icon_viber Viber icon_teleg Telegram