Ваги для кафе

Ваги для кафе

31.07.2021

Устаткування для кафе

Відкриття кафе, кафе-морозива або кафетерію є на сьогодні одним з особливо популярних видів малого бізнесу. На центральних вулицях, в спальних районах і торгових центрах відкрито багато закладів найрізноманітнішого розміру, з різними цільовими аудиторіями і концепціями.

Конкуренція, що посилюється вимагає від власників раціонального підходу до ведення справи, контролю за поточними витратами і прискорення роботи персоналу.

Одним із способів досягти хороших результатів є використання в кафе сучасного обладнання.

При відкриття кафе однією з основних статей в бюджеті йде закупівля обладнання, в тому числі вагового. У кафе або кафе-кондитерської ваги є необхідною частиною обладнання. Вони дозволяють вирішити безліч різноманітних завдань.


Вибір ваг для кафе, кафетерію

При виборі ваг для кафе необхідно орієнтуватися на пропускну здатність закладу, меню, наявність товарів, що продаються на винос (морозиво, випічка та інше), дизайн інтер'єру, наявну площу для розміщення ваг і ряд інших параметрів. Зазвичай ваги в кафе вирішують кілька завдань.


ПРИЙМАННЯ ПРОДУКТІВ НА ЗБЕРІГАННЯ

При надходженні продуктів і напоїв в кафе потрібно проводити перевірку ваги. Це дозволить позбутися від недобросовісних постачальників, налагодити облік і контролювати витрату продуктів. Ці ж ваги дозволять проводити регулярну інвентаризацію, яка здатна значно знизити нецільові витрати.

Для вирішення цих завдань оптимально підходять для підлоги платформні ваги з найбільшою межею зважування 30 кг, 60 кг або 100 кг. Вибір найбільшої межі зважування залежить від фасування продуктів, що приходять від постачальника. Ваги повинні дозволяти за одне зважування без перекладання в іншу тари виміряти вагу продуктів. Необхідно відзначити, що найбільша границя зважування (НГЗ) завжди безпосередньо пов'язаний з точністю ваг (ціна поділки, дискретність). Чим більше НПВ, тим менш точними будуть ваги (за умови вибору з однієї серії одного виробника).

Якщо ваги будуть виконувати в кафе завдання загального контролю, то рекомендуємо віддати перевагу більшому НПВ.

У нашому каталозі представлено широкий асортимент товарних ваг від російських і зарубіжних виробників. Зупинимося на деяких моментах, на які слід звернути увагу при виборі ваг.

При виборі ваг необхідно звернути увагу на ряд параметрів:

- розміри платформи (вантаж, що зважується повинен вільно розміщуватися на ній, при цьому ваги не повинні займати занадто багато місця);

- наявність стійки, кронштейни або довжину шнура до виносного терміналу (для стаціонарно стоять в кафе ваг найчастіше воліють ваги зі стійкою);

- важливим параметром при виборі є ступінь пиловологозахисту (IP). Якщо ваги планується використовувати у вологому приміщенні, зважувати пилять або бруднять вантажі, то слід звернути свою увагу на ваги з нержавіючої сталі з високим ступенем пиловологозахисту;

- живлення від мережі, батарейок або акумуляторів. Для більшості стаціонарних кафе харчування від мережі цілком достатньо, живлення від батарей або акумуляторів слід використовувати в кафе на відкритому повітрі, без доступу до мережі або якщо ваги планується встановити в місці з утрудненим доступом до мережі.

Для вирішення завдання приймання та контролю збережених в кафе продуктів підходять недорогі ваги імпортного виробництва CAS серії DB II-E модель DB II-150E (платформа з нержавіючої сталі, стійка в комплекті, функція зважування нестабільних вантажів).

Крім того, варто звернути увагу на лаконічні і стильні ваги CAS серії DB II-W модель DB II-150W (платформа з нержавіючої сталі, живлення від мережі і батарейок, кронштейн для кріплення індикатора). Для роботи у вологих приміщеннях CAS пропонує ваги в водозахищеного виконанні.

З ваг вітчизняного виробництва для кафе підійдуть високоточні вологозахищені ваги МАССА-К серії TB-S-А модель TB-S-200.2-A1 (високий клас пиловологозахисту платформи IP67, рельєфна платформа, робота від мережі і батарей).

Для кафе на відкритому повітрі, літніх кафе використовуються зручні для перенесення ваги з ручкою і автономним живленням ПетВес серії ВС, моделі на 30, 60 і 100 кілограм (нержавіюча платформа, автономне живлення, утримання нестабільного ваги рідин).


ПОРЦІОНУВАННЯ НА СТІЙКАХ КАФЕ

У разі, якщо в кафе, кафе-морозиві можна замовити будь-яку вагу страви, необхідні порційні ваги.

Оскільки порції в кафе рідко перевищують 1 кг, то найбільша границя зважування для таких ваг зазвичай вибирають в діапазоні від 0,6 кг до 5 кг. Особливу увагу необхідно звернути на точність ваг (ціна поділки). Чим дорожче коштують страви в меню, тим точніше повинні бути ваги. Оптимальним діапазоном вважається 0,1 2 м

Проста і недорога модель CAS серії SW / SW-DD модель SW-2 відрізняється надійністю і відсутністю надмірностей.

Набагато більше можливостей надають ваги з підвищеною дискретністю (ціною поділки) 0,1 г і розширеним функціоналом і CAS серії ED-H модель ED-3H. Ваги дозволяють працювати в режимах: рахунковий, процентне зважування, дозування за масою, за кількістю, процентне дозування, підсумовування. Дані ваги застосовуються при виготовленні коктейлів, десертів, салатів.

Схожим функціоналом володіють і ваги російського виробництва МАССА-К серії МК-A модель МК-3.2-А20. Режими роботи: зважування товару, підрахунку сумарної маси і кількості зважувань, визначення кількості товару в штуках, процентного зважування та контролю маси.

Недорогі ваги для простого зважування ПетВес серії ТВ-3М модель ТВ-6К-3М ЖК мають платформу з нержавіючої сталі і функцію тарування. Компактність і простота у використанні дозволяють застосовувати їх в кафе з невисокою сумою середнього чека.


ФАСОВКА ПРИ ПРОДАЖУ ВИРОБІВ НА ВАГУ

Якщо кафе, кафе-кондитерська продає вироби в вагу, то придбання фасувальних ваг з функцією друку етикеток і чека може істотно скоротити навантаження на персонал в години пік. Такі ваги дозволяють провести фасовку на початку робочого дня або просто прискорити введення інформації.

Багатофункціональний рішення від CAS серії CL5000-B / P модель CL5000J-6IB підійде при великому обороті і потоці відвідувачів.

Більш бюджетний варіант пропонує вітчизняний виробник МАССА-К. Ваги ВПМ-Ф1 модель ВПМ-6.2-Ф1 можна використовувати в невеликому кафе-кондитерської.


ІНВЕНТАРИЗАЦІЯ НАПОЇВ У ВІДКРИТИХ ПЛЯШКАХ

Найчастіше буває, що основний дохід кафе приносить продаж напоїв. Але існує і ряд проблем, пов'язаних з розкраданнями, підміною напоїв і іншими зловживаннями з боку персоналу. Щоденні і раптові інвентаризації дозволяють спростити процес закупівель, уникнути перебоїв і закупівлі непопулярних товарів, а також виявити можливі зловживання. Ваги дозволяють провести цей процес швидше, без переливань напоїв з однієї тари в іншу. Для інвентаризації можна використовувати ті ж ваги, що і для порціонування, але необхідно звернути увагу на форму платформи (для постановки пляшок зручніше плоска платформа) і найбільша границя зважування (НГЗ для інвентаризації повинен бути вище, в межах 2-5 кг).

Ваги з нержавіючої сталі CAS серії PW модель PW-5H підійдуть для цих цілей. Також вже згадане обладнання російського виробництва МАССА-К серії МК-A модель МК-6.2-А20 або виробництва ПетВес ТВ-3М модель ТВ-6К-3М ЖК цілком впораються з цим завданням. Чи використовувати ваги для порціонування для інвентаризації в кафе або придбати другі для цих цілей залежить від розміру закладу, кількості відвідувачів в день і бажання власника.


ВАГИ ДЛЯ КУХНІ В КАФЕ

На робочому місці кухаря повинні бути ваги. Чим складніше готуються страви, тим більша точність потрібна. У багатьох кафе в меню вказується не тільки загальна вага самого блюда, але вага входять до його складу інгредієнтів. Якщо блюдо буде важити менше, то клієнти можуть залишитися незадоволені, якщо більше - то зростуть витрати кафе. Для смакових якостей страви порушення пропорцій також шкідливо.

Ваги для професійної кухні в кафе повинні відповідати особливим вимогам: бути вологостійкість, легко очіщаемость, точними і зручними в роботі.

Спеціальні ваги для зважування заморожених і мокрих продуктів CAS серії SW-W (IP66) модель SW-5W будуть відмінним варіантом для зважування риби, м'яса. Вже згадувані раніше ваги з платформою і корпусом з нержавіючої сталі CAS серії PW модель PW-5H. Ці дві моделі ваг розраховані на максимальне навантаження в 5 кг.

З російських виробників точні ваги з великою кількістю функцій пропонує МАССА-К. Ваги з максимальним навантаженням до 3 кг і точністю 1 г серії МК-AВ11 модель МК-3.2-АВ11 відмінно підійдуть для кафе.

Для тих, хто віддає перевагу простоті набору додаткових функцій, може підійти універсальна модель ТВ-3М модель ТВ-6К-3М ЖК з вологозахищеній клавіатурою і нержавіючої платформою, яку можна застосовувати на кухні, а також для інвентаризації і для фасування.

Рекомендується при придбанні обладнання для кафе віддати перевагу ваг одного виробника. Це дозволить спростити навчання персоналу, прискорить роботу і полегшить технічне обслуговування в разі потреби.

Рекомендовані товари
icon_viber Viber icon_teleg Telegram